Choroby weneryczne – jak ich unikać?

216

Nie da się ukryć, że jest to dla większości ludzi bardzo kłopotliwy problem. W końcu zidentyfikowanie takiej choroby bez odpowiedniej wiedzy albo samo przyznanie się do niej i pójście na wizytę nie jest czymś, na co większość osób ma ochotę. Seks bez zabezpieczeń z osobą chorą może nieść za sobą bardzo nieprzyjemne konsekwencje, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy, dlatego też dziś przedstawimy wam – jak najlepiej możecie unikać chorób wenerycznych!

Choroby weneryczne – jak ich unikać?

Co przyczynia się do zarażenia chorobami wenerycznymi?

To proste – seks. Każdy aktywny seksualnie dorosły, który posiada przynajmniej jednego partnera (bądź wielu partnerów) może zarazić się chorobą weneryczną. Oczywiście zdecydowanie większe ryzyko na zarażenie się taką chorobą mają osoby, które uprawiają okazyjny seks oraz nie zawsze dbają o odpowiednie zabezpieczenie przed stosunkiem. Choroby przenoszone są poprzez następujące drogi:

– seks analny

– seks klasyczny (waginalny)

– dzielenie się przedmiotami które miały kontakt z zarażonym (ręczniki, zabawki erotyczne etc.)

Jak uniknąć zakażenia?

Naturalnie choroby weneryczne nie zawsze od razu dają o sobie znać, co jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Niektóre choroby mogą dać objawy niemalże od razu, a inne takie jak HIV czy też WZW są w stanie zagrozić zdrowiu a nawet życiu człowieka. Najlepsze sposoby na zapobieganie chorobom wenerycznym to :

– korzystanie z prezerwatyw przy każdym stosunku seksualnym

– regularne badania pod kątem chorób wenerycznych

– ograniczenie przypadkowego seksu

Która choroba weneryczna jest najbardziej niebezpieczna?

Oczywiście jest nią choroba, która zabiła Frieddy’iego Mercury’ego, czyli AIDS. Ta choroba może doprowadzić nawet do śmierci człowieka – jeśli będzie nieleczona. Choroba atakuje układ immunologiczny osoby zarażonej, przez co organizm nie jest w stanie aktywnie zapobiegać zakażeniom oraz nowotworom co może skończyć się zgonem danej osoby.