Dlaczego bycie singlem nie jest najlepszym pomysłem?

203

Naturalnie wiele mediów stara się przepchnąć to jako sposób na to, aby jak najlepiej sprzedać swoje artykuły, nie mówiąc o tym, że bogacenie stało się ogólnym trendem, zamiast dążeniem do szczęścia. Dlaczego jednak mimo temu bycie singlem nie jest najlepszym pomysłem?

Dlaczego bycie singlem nie jest najlepszym pomysłem?

Znalezienie kogoś dobrego nie jest łatwe

Wielu ludzi każdego dnia poszukuje osób które idealnie wpasuje im się w ramy ich wymagań. W rzeczywistości na tym świecie jest coraz mniej ludzi, którzy chcą i mają ochotę, aby nawiązać dobre i funkcjonalne relacje, a następnie wypełnić swoje zobowiązania małżeńskie, chociaż same małżeństwa też coraz częściej się rozpadają. Niewiele osób rozwija to uczucie miłości, ponieważ dobry związek wymaga dużo pracy, a my zwykle nie mamy na to czasu „każdego dnia”.

Kiedy jednak jesteśmy w związku i dochodzimy do etapu, w którym codzienne życie z ważnymi dla nas osobami zaczyna nam przeszkadzać, zamiast próbować rozwiązać problem, po prostu szukamy innego partnera. Nie rozumiemy naszych różnic, nie szukamy wzajemnego zrozumienia, co ostatecznie jest trudne, ale można to osiągnąć. Nie szanujemy uczuć, żądamy, oceniamy, stajemy się nietolerancyjni. Wiele razy nie zauważamy, że nasze własne zachowanie nie jest zbyt zdrowe, co w rzeczywistości może prowadzić do załamania się relacji – a budowanie relacji wymaga dużo energii i czasu.

Ciężko o stabilność w czasach pandemii

Na niechęć ludzi do poszukiwania związków może mieć wpływ katastrofalna sytuacja na rynku pracy, a nasz rząd tym bardziej nie sprzyja równoważeniu pracy i bezpieczeństwu obywateli, ale też i godzeniu interesów obywateli. Wystarczy zobaczyć, co się dzieje aktualnie z protestami kobiet, nie mówiąc o tym, że wielu ludzi z dnia na dzień traci swoją pracę. Dlatego też mało osób myśli o szukaniu drugiej połówki, chodzeniu na randki, czy nawet i o uprawianiu seksu. To w pełni normalne, z racji tego że niepokój społeczny jest często głównym powodem, dla którego wiele osób po prostu myśli, że bycie singlem to najlepsza opcja dla nich.

Bycie singlem nie jest najlepszą opcją

Mimo iż tak naprawdę się wydaje, to bycie singlem wcale nie jest najlepszym wyborem, z racji tego że kiedy jesteśmy sami, nie ma kto nas pocieszyć, nie mamy do kogo się zwrócić, bądź też z kim uprawiać seks. Człowiek jest zwierzęciem stadnym i nie jest dobrze, kiedy jesteśmy sami – często wtedy wpadamy w depresję, oraz zaczynamy się zamykać na świat.