Dlaczego coraz więcej młodych ludzi wchodzi w otwarte związki?

216

Tak naprawdę otwarty związek to korzystanie z seksu, bez prawdziwego związku czy miłości między partnerami. Wiele osób zastanawia się również, czy warto jest tego spróbować? Tego dowiecie się już za moment!

Dlaczego coraz więcej młodych ludzi wchodzi w otwarte związki?

Zasady otwartych związków

Nie da się uniwersalnie określić, jak ludzie w otwartych związkach podchodzą do takiej relacji, ponieważ każdy zaczyna je z innych powodów i ma zupełnie inne oczekiwania wobec swojej ,,pary”. Teoretycznie zasad w otwartym związku nie ma, ale niektórzy mogą wprowadzać własne wersje takiego układu.

Czy otwarty związek to dobry sposób na związek?

To jeszcze zbyt świeży temat, aby powiedzieć ,,tak” bądź ,,nie” – ponieważ jedne osoby są być w stanie w pełni usatysfakcjonowane takim związkiem, podczas gdy inne oczekują czegoś więcej na takie osoby taki związek może bardzo negatywnie wpłynąć na umiejętności stworzenia prawdziwego związku z osobą, z którą w przyszłości chcą wejść w stały związek.

Dlaczego nie warto wchodzić w taki związek?

Ponieważ często bardzo łatwo może dojść do zranienia nas, jeśli druga osoba znajdzie sobie kogoś innego. Dlatego też, lepiej jest na początku jasno określić, jakie macie oczekiwania według partnera. W ten sposób zostanie zredukowane ryzyko, że jedno z was zostanie zranione, ponieważ pamiętajmy o tym, że taki rodzaj związku dla wielu ludzi służy jedynie zaspokojeniu fizycznej bliskości i do niczego więcej. Jednakże znacząca liczba osób w związkach otwartych ma nadzieję, że ich przyjaźń przerodzi się w romans. Bycie w takim ,,związku” może być taksujące psychicznie dla wielu osób i tak naprawdę mało kto będzie w stanie wytrzymać długo w takiej relacji. Jeśli dla którejś ze stron jest to męczący układ, należy jak najszybciej porozmawiać o tym z ,,partnerem”.  Często koniec takiego związku jest równoznaczny z końcem tej znajomości. Osoby po tego typu doświadczeniach często nie są w stanie powrócić do wcześniejszej relacji, albo chociażby utrzymywać normalny kontakt z tą druga osobą.