Jakie są najlepsze sposoby na bezpieczny seks?

186

Bezpieczny seks to w większości dość często omijany, bądź i nawet olewany temat, jednakże nie powinno się tego robić, ponieważ jak wszystko – i to ma swoje negatywne konsekwencje. Co więc możemy zrobić, jeśli chcemy uprawiać bezpieczny seks? O tym już za chwilę!

Jakie są najlepsze sposoby na bezpieczny seks?

Prezerwatywy

To chyba podstawa jeśli chodzi o zabezpieczanie się przed niechcianą ciążą. Niedrogie, łatwe do użycia rozwiązanie, które jest przez sporą ilość osób pomijane, bądź też po prostu nielubiane. Najczęstszym argumentem jest tutaj oczywiście to, że ,,zmniejszają przyjemność z seksu” lub ,,pękają” – otóż jest to nic innego jak skutki niedopasowania prezerwatywy – po dobraniu odpowiedniej marki, oraz odpowiedniego rozmiaru do naszego członka seks z prezerwatywą może nawet stać się przyjemniejszy od zwykłego zbliżenia (a przynajmniej mniej ryzykowny). Jeśli nie wiesz, jak dostosować prezerwatywę ,,pod siebie” to najlepiej będzie, jeśli kupisz sobie ,,mix prezerwatyw” które są coraz częściej dostępne w internetowych sex shopach. Ba, istnieją nawet seks blogi, które opisują tylko i wyłącznie doznania podczas seksu z prezerwatywą, oraz tworzą poradniki, jak je dobierać.

Plastry antykoncepcyjne

Ostatnio coraz modniejszym rozwiązaniem są plastry antykoncepcyjne. Co prawda ich skuteczność może się niekiedy wahać od około ½ na ¾ , chociaż nie jest to reguła, jednakże wiele zmienia tu czynnik ludzki. Przecież tak jak z tabletką antykoncepcyjną, można po prostu zapomnieć jej wziąć. Co jeszcze można powiedzieć o samych plastrach antykoncepcyjnych? Na pewno to, że stają się modne, z tego powodu, że bardzo łatwo się z nich korzysta, a coraz to nowsze wersje mają coraz lepszą skuteczność, jeśli chodzi o zapobieganie ciąży.

Wkładki antykoncepcyjne

To również coraz popularniejszy sposób na bezpieczny seks. Występują one zazwyczaj w formie kubeczka, który wkłada się w ten sposób, aby zakrył on wejście do macicy. Można uznać to za coś w rodzaju prezerwatyw dla kobiet, jednakże nie każda kobieta może taką wkładkę stosować, ponieważ może się na przykład pojawić reakcja alergiczna, bądź też inny, niepożądany efekt uboczny. Zdecydowanie lepiej jest przed stosowaniem takiego rozwiązania udać się do lekarza specjalisty ginekologa, który dobierze odpowiednią formę antykoncepcji, uprzednio badając pacjentkę.