Z jakiego powodu lepiej nie korzystać z aplikacji do randkowania?

148

Teoretycznie wystarczy rozmowa przez aplikację, potem umówisz się na randkę, a potem (jeśli wszystko pójdzie dobrze) zostajecie parą. Szybko, łatwo i przyjemnie, prawda? Niestety to jedynie na papierze wygląda dobrze, ale często fakty są zupełnie inne. Dlaczego więc aplikacje randkowe nie są dobrym pomysłem na szukanie miłości? O tym dowiesz się za chwilę!

Z jakiego powodu lepiej nie korzystać z aplikacji do randkowania?

Nadmiar wyboru (dla kobiet)

Nie można zaprzeczyć, że zazwyczaj istnieje wiele opcji dla kobiet, oraz ogólny brak balansu między ilością kobiet i mężczyzn w związku. Z drugiej strony sytuacja może być gorsza, ponieważ jeśli nie jesteś pięknością, to prawie nie masz szans, abyś był w stanie przygruchać sobie jakąś piękność.

Brak chęci na związek

Większość ludzi korzystających z tych aplikacji do randkowania jest wręcz powierzchowna, ponieważ zawsze patrzą tylko na siebie i swoją przyjemność. Nic dziwnego, że ci ludzie nie mogą dłużej utrzymywać z kimś kontaktu, ponieważ nigdy nie widzieli prawdziwej potrzeby – w końcu miłość jest tylko kompromisem między tobą a twoim partnerem, a nie tylko myśleniem o sobie.

Fizyczny kontakt nie istnieje

Brak kontaktu fizycznego jest zwykle dużą wadą tego typu aplikacji, ponieważ sprawia, że rozmowa może się zakończyć w dowolnym momencie ze względu na kapryśny charakter tej osoby. W tym przypadku najgorzej wypadają mężczyźni, ponieważ kobiety mogą rozmawiać w dowolnym momencie z kilkunastoma osobami. Niemniej jednak, ze względu na pandemię, jest to obecnie jedyna możliwość randkowania. Dlatego chociaż Internet nie jest najlepszą opcją na randki, zawsze warto spróbować, bo teraz nie masz innego wyboru.

Brak możliwości na spotkanie

Póki co sytuacja na dworze raczej nie sprzyja spacerom. Trudno jest znaleźć miejsce, w którym można by się z kimś swobodnie spotkać, więc nie spodziewaj się dobrej okazji do spotkania kogoś wyjątkowego, podczas gdy pandemia nadal się rozprzestrzenia. Na pewno łatwiej będzie znaleźć partnerów po pandemii, bo ludzie będą bardzo chętni do budowania relacji, nie mówiąc już o budowaniu relacji z innymi. Dlatego jeśli nie jesteś pod presją, aby to zrobić teraz, możesz chwilę poczekać i spróbować ponownie, gdy pandemia dobiegnie końca. Oczywiście nie oznacza, że musisz rezygnować całkowicie z seksu – w końcu masturbacja, otwarte związki, zabawki erotyczne, czy nawet korzystanie z usług prostytutek nadal są dla ciebie w pełni dostępne.